MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W związku z konieczności dostosowania oficjalnej strony szkoły do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848), zwaną UdC, w związku z art. 2 oraz art. 6 pkt 2 ustawy UzD. obecna strona przestaje być aktualizowana i zostaje przeniesiona do archiwum: http://zspsusiec.edu.pl/archiwum/aktualnosci.htm

 

Nowy adres szkoły to http://zspsusiec.edu.pl/

PRZEDŁUŻENIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA ORAZ FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

 

Nauka zdalna w szkołach

– nowe zasady organizacji pracy szkół w wybranych województwach

od 15 do 28 marca

 

Od poniedziałku, 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województw: lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego będą mieli zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym. Dzieci i młodzież ze starszych klas nadal uczą się zdalnie. W pozostałych województwach nic się nie zmienia. Szkoły i placówki oświatowe w najbliższych dwóch tygodniach będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

 

Województwa pomorskie, mazowieckie i lubuskie

 

Od 15 do 28 marca w województwach pomorskim, mazowieckim i lubuskim zajęcia dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Co to w praktyce oznacza? Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby zorganizować naukę stosując następujące zasady:

  • nie więcej niż 50 proc. uczniów ma zajęcia w budynku szkoły;
  • co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie.

 

Każdy dyrektor najlepiej zna specyfikę swojej szkoły, dlatego nie wskazujemy, ile dni jedna grupa uczniów powinna być w szkole, a ile dni druga. To decyzja dyrektora, który ustali harmonogram prowadzenia zajęć, biorąc pod uwagę – w miarę możliwości – równomierne i naprzemienne rozdzielenie nauki na tryb zdalny i stacjonarny.  

 

Starsi uczniowie z tych regionów będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.

 

Województwo warmińsko-mazurskie

 

W województwie warmińsko-mazurskim na kolejne dwa tygodnie zostają utrzymane ograniczenia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, z tym że ograniczenia te będą polegać na wprowadzeniu zasad nauczania hybrydowego. Dyrektor szkoły jest zobowiązany zorganizować naukę stosując następujące zasady:

  • nie więcej niż 50 proc. uczniów ma zajęcia w budynku szkoły;
  • co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie.

 

Analogicznie jak w przypadku województw pomorskiego, mazowieckiego i lubuskiego nie wskazujemy, ile dni jedna grupa uczniów powinna być w szkole, a ile dni druga grupa. O tym decyduje dyrektor szkoły.

 

Pozostałe dzieci i młodzież ze szkół oraz placówek uczą się w trybie zdalnym.

 

Nauka w pozostałych województwach (lubelskie)

 

W pozostałych częściach kraju szkoły i placówki, w tym szkoły i placówki specjalne, będą funkcjonowały tak jak dotychczas. Ponadto utrzymane zostały dotychczasowe rozwiązania dotyczące dziecka niepełnosprawnego lub ucznia, który nie ma możliwości nauki w domu.

 

Bez zmian pozostają zasady na jakich funkcjonują szkoły podstawowe i ponadpodstawowe: sportowe, mistrzostwa sportowego oraz szkoły z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego.

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji i Nauki

REKRUTACJA

  Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suścu przypomina, iż zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Susiec termin złożenia wniosku do przedszkola samorządowego, oddziału przedszkolnego oraz klasy I upływa w dniu  16 marca 2021r.

 

 

DZIEN KOBIET…DZIEŃ KOBIET!!!

  Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski organizuje plebiscyt „Kobieto-landia” .

Zachęcamy do przebrania się za utalentowane, sławne i słynne kobiety w dziejach świata.
Zdjęcia przesyłamy na adres: geborys.joanna@zspsusiec.pl do 07.03.2021r.
W dniu 8 marca na stronie naszej szkoły pojawi się prezentacja z przesłanych zdjęć.
Uczestnicy otrzymają wywołane zdjęcia na pamiątkę tego zdalnie świętowanego dnia.
lightbox
KONKURS „PIERWSZE KROKI ORNITOLOGA” ROZSTRZYGNIĘTY!

 lightbox Gratulujemy Kindze Buczek (kl.IV) za zamieszczenie największej ilości zdjęć ptaków które odwiedzały jej „stołówkę”. Zachęcamy do obejrzenia okazów, a przy okazji do zapoznania się z nazwami gatunków ptaszyn.

Za udział dziękujemy również Monice Kukiełce i Karolinie Kość.

pl.padlet.com/joannageborys12/skb4b2psigiii3e4

 

"TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO"

lightbox  Kreatywność to jedna z kluczowych kompetencji bardzo doceniana we współczesnym świecie. Osoby kreatywne rewelacyjnie rozwiązują problemy. Do wspomagania rozwoju tej umiejętności u dzieci służą  nie tylko popularne obecnie gry komputerowe, ale również zajęcia artystyczne oraz zadania rozwijające twórczość. Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy wykonywanie zajęć jest formą rozrywki, dlatego uczniowie klasy VIb i VIIb w ramach zajęć rozwijających kreatywność połączyli przyjemne z pożytecznym. Przenieśli się w wyimaginowany świat lektury, wcielając się w wybrane przez siebie postaci.  By ich ,,twarz brzmiała znajomo”, kojarzyła się z bohaterem przeczytanej lektury, wykorzystali elementy otoczenia, dostępne przebrania oraz rekwizyty i stworzyli własne projekty. Uruchomili wyobraźnię, wykorzystując elementy graficzne i barwy.

Efekty samodzielnie wykonanego przez uczniów zadania, które kształciło umiejętność poszukiwania rozwiązań oraz radzenia sobie w trudnej sytuacji zebrano w formie filmów zamieszczonych poniżej.

 

                                                                                                                                    Barbara Jarczak

Postaci literackie klasa 6b

Twoja twarz brzmi znajomo 7b 

SZKOLENIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W RAMACH LOWE W GMINIE SUSIEC

lightbox   Zapraszamy serdecznie na bezpłatne szkolenia z języka angielskiego dla pełnoletnich mieszkańców Gminy Susiec, organizowane w ramach projektu grantowego: Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Susiec w ramach Osi priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Informacje dotyczące organizacji znajdują się na plakacie, natomiast bardziej szczegółowe, można uzyskać dzwoniąc do susieckiej szkoły.

Formularze rekrutacyjne znajdują się w zakładce: LOWE w Gminie Susiec (w prawym górnym rogu strony).
KONTAKT

 

Dyrektor ZSP w Suścu

mgr Janusz Kiecana

 

Wicedyrektor ZSP w Suścu

mgr Andrzej Rojek

 

Zespół Szkół Publicznych w Suścu

ul. Tomaszowska 53

22-672 Susiec

tel/fax: (84)6654811

e-mail: sekretariat@zspsusiec.pl

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

 

 

instrukcja logowania

 

ZEGAR
KALENDARZ

 

SKRZYNKA ZAUFANIA

STATYSTYKI

WARTO ZAJRZEĆ

Stop cyberprzemocy

Odwaga ratuje życie

GODZINY - SZABLON

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )